WIEK A MAKIJAŻ

Wiek skóry zależy od trybu życia, diety, stresów, korzystania z używek, nadmiernego opalania się oraz indywidualnych czynników genetycznych, dlatego dla makijażu jest istotny stan skóry i oczekiwania klientki a nie tylko wiek biologiczny.

NASTOLATKI

W tym wieku makijaż powinien być niezwykle lekki. Zamiast klasycznego podkładu raczej kremy tonizujące i korektor antybakteryjny. Puder zaś silniej matujący. Barwy pastelowe, transparentne oraz delikatnie wytuszowane rzęsy.

MAKIJAŻ PO 20 – TYM ROKU ŻYCIA

To wiek poszukiwania własnego stylu i sposobu jego wyrażenia. To najlepszy czas na analizę kolorystyczną aby w przyszłości znać możliwości swojej cery. Dobry makijaż dodaje nam pewności siebie.

Podkład, korektor i puder dobrane do potrzeb skóry z uwzględnieniem skłonności indywidualnych (np. skóra tłusta bądź mieszana).

- barwy dobrane indywidualnie do kolorytu skóry, oczu i włosów,

- makijaż dostosowany do stylu życia i ubioru,

- w tym wieku dopuszczalna jest nuta ekstrawagancji.

Wiek ten jest inspiracją dla projektantów mody. Dwudziestolatki są jak barwy tęczy – inspirują w szarości tłumu. Należy jednak pamiętać, że wskazany jest umiar na oficjalnych uroczystościach lub makijaż dostosowany do formy wykonywanej pracy.

Galeria zdjęć makijażu dziennego 20 letniej dziewczyny:

!_przedpo

MAKIJAŻ PO 30 – TCE

To czas pewności siebie, dobrego smaku i celowości działania. Oczekujemy wysokiej jakości wszystkiego  co używamy a świat oczekuje od nas w tym wieku reprezentatywności i kompetencji. Nie sposób tego osiągnąć zdając się tylko na intuicję. Przypadkowo dobrany kolor może podkreślić to co chcemy ukryć a przecież zdecydowanie lepiej podkreślić to co mamy najpiękniejsze do zaprezentowania. Ważny jest fluid, korektor i puder dobrze dobrany do stanu i koloru cery. Z kolei kolory wybieramy tylko z naszej grupy barw to znaczy komponujące się z karnacją, kolorem oczu i włosów. Do pracy lepiej zastosować barwy wyciszone a wieczorem żywe i zdecydowane.

MAKIJAŻ PO 40-TCE

Należy zwrócić uwagę żeby makijaż nie eksponował zmarszczek i cieni. Warto pamiętać, że jasne kolory zwiększają rysy twarzy, rozświetlają ją. Ciemne barwy podkładu i pudru odkładają się w zagłębieniach skóry eksponując wiek. Stosujemy wówczas produkty optycznie gubiące strukturę.

Dla Pani po 40-tce proponuję fluidy o pół tonu jaśniejsze od naturalnej karnacji. Drobne zmarszczki można rozjaśnić specjalnym korektorem do precyzyjnego wypełniania zmarszczek przykrywając krawędzie właściwym fluidem.

Dla cery w tym wieku najlepsze będą fluidy transparentne, kremy tonujące, pudry transparentne nieco rozświetlające twarz, nadające jej młodzieńczy blask. Bardzo lśniące i matowe kosmetyki oraz intensywna perła będą podkreślały każdą zmarszczkę.

Barwy w  makijażu powinny być doskonale zharmonizowane. Kolor brwi o ton jaśniejszy niż kiedyś i rzęsy w mniej kontrastowej barwie.

Nie stosujemy ………… jeśli nasza kolorystyka jest w tonacji zimnej.

Na głowie nie stosujemy blond jasnego przy popękanych naczynkach, plamkach lub gdy cera ma ziemisty kolor ponieważ podkreślimy fakturę skóry, a przebarwienia staną się jeszcze bardziej widoczne.

Intensywna czerń – dla osoby, która w młodości miała taki kolor jest zbyt ostra. Bezpieczniejszy będzie naturalny, popielaty brąz.

Włosy naturalnie siwe można złamać  popielatym blondem – zimna kolorystyka, popielato złotym przy ciepłej tonacji.

Pomadki dla Pani po 40-tce dobieramy uwzględniając intensywność własnej kolorystyki, porę dnia, okazję i kolorystykę kreacji.

Galeria zdjęć makijażu 40 - 50 lat

po!przed

MAKIJAŻ PO 50-TCE

Matowość jest w tym wieku stosowna jednak unikać należy nadmiaru pudrowych fluidów, oraz pomadek i róży z dużą zawartością talku.

Stosuję wówczas kosmetyki lekko kryjące, transparentne o najwyższej jakości. Stosuję kosmetyki o bardzo delikatnej konsystencji idealnie wtapiającej się w karnację. Musi być  to produkt nie spływający, który świetnie nawilża i pielęgnuje skórę chroniąc ją przed warunkami atmosferycznymi. Starsza twarz źle znosi ostre linie i kontury, wyostrza rysy postarzające cerę dlatego też miękkie pastelowe barwy makijażu, włosów i stroju, są idealną ekspozycją urody dla Pań po 50-tym roku życia.